Bohaterowie


Renesmee Carile Cullen

„Blask padał również na Renesmee, nadając jej bladej skórze odrobinę koloru, a miedzianym włosom połysku, przez co wyglądały niczym żywy płomień.” ~Demetri; „Maskarada”, rozdział 7 Dziewiętnastoletnia pół-wampirzyca, która po śmierci najbliższych, osiedla się w Volterze. Córka Isabelli i Edwarda Cullenów, obdarzona przeciwnościami ich darów – zdolnością przekazywania myśli i wspomnień poprzez dotyk oraz obojętnością na wszelakiego rodzaju tarcze mentalne bądź fizyczne. Niegdyś żywiołowa i pełna energii, obecnie pogrążona w przeciągającej się żałobie.


Demetri Volturi

„Doskonałe rysy, zwłaszcza ułożenie ust, nasunęły mi na myśl, że wampir musi być typowym luzakiem, ale postawa ciała absolutnie temu zaprzeczała; chociaż szczupły i pozornie drobny, wyglądał na znakomitego wojownika, który zabijał niejednokrotnie.” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 3 Liczący sobie już ponad tysiąc lat członek straży przybocznej Volturi. Zamkowy podrywacz i najlepszy przyjaciel Felixa, będący jednocześnie najznakomitszym tropicielem na ziemi; dysponuje darem, który pozwala mu namierzyć każdą osobę, której kiedykolwiek dotykał, niezależnie od miejsca jej pobytu. Związany z Heidi, choć nigdy nie myślał o  trwałym związku.


Hannah Arroch

„Mała wiedźma – mruknąłem pod nosem, obserwując jak jej krótkie, złociste loczki podskakują przy każdym kroku. ~Felix; „Maskarada”, rozdział 6 Złotowłosa nowo narodzona wampirzyca o ciętym języku i ciężkim charakterze. Powiązana z tragedią, która dotknęła Renesmee, jednak z niewiadomych przyczyn nie chce albo nie jest w stanie przypomnieć sobie wydarzeń sprzed kilku miesięcy. Dysponuje niezwykle rzadkim darem, który jednak starannie ukrywa przed znajomymi, zwłaszcza Nessie. Z czasem staje się najlepszą przyjaciółką zranionej dziewczyny.


Felix Volturi

„Pierwszy pojawia się barczysty mężczyzna o bladej skórze i szlachetnych rysach twarzy. Ma krwiste tęczówki, tak jak ja, jego spojrzenie zaś sprawia, że czuję niepokój, chociaż jednocześnie coś mnie do niego przyciąga.” ~Hannah; „Maskarada”, rozdział 1 Członek straży przybocznej i najlepszy przyjaciel tropiciela Demetriego. Dobrze zbudowany, dysponuje nieprzeciętną siłą fizyczna i specyficznym poczuciem humoru, którym niejednokrotnie wyprowadza z równowagi Hannę. Nie posiada żadnych niezwykłych zdolności, ale i tak jest ceniony przez wielką trójcę, będąc jednym z najważniejszych strażników.
~*~Rosa

„Dziewczyna wydała z siebie przeszywający, nieludzki wrzask, który zwłaszcza po tym, czego dopiero co doświadczyłam, wydał mi się nienaturalnie głośny – wręcz ogłuszający. Zdążyłam jeszcze zauważyć, jak napina się płonące żywym ogniem ciało nieznajomej, a potem ta niezwykła istota skoczyła w moją stronę z prędkością i gracją atakującej kobry.” ~Renesmee; „Szał”, rozdział 19 Pogrążona w żałobie po śmierci Seana. Jasnowłosa, drobna wampirzyca, niegdyś podróżująca w towarzystwie Fiony, zmarłego partnera oraz Seana. Pamiętliwa i żądna zemsty, jest wprawną iluzjonistką, zdolną zwieść potencjalnego przeciwnika stworzonymi przez siebie wizjami rzeczywistości.


Fiona

„Była bardzo szczupła i drobna, o zdecydowanych i niezwykle wyrazistych rysach twarzy, które z łatwością zapadały w pamięć. Czarne, lśniące włosy związała w niedbały sposób, tak, że kilka luźnych kosmyków wymknęło się z koka – czy to za sprawą pędu, czy niedopatrzenia nieznajomej.” ~Renesmee; „Szał”, rozdział 19 Partnerka zabitego przez Demetriego Seana. W przeciwieństwie do Rosy, potrafi zapanować nad pragnieniem zemsty. Pani Ciszy, jak sama siebie określa; potrafi stworzyć wokół siebie i innych bańkę ciszy i spokoju, eliminując wszelakie zewnętrzne dźwięki, dzięki czemu dość wprawnie może ukryć swoją obecność.


Sean Martinez

„Nieznajomy miał jasne, niemal całkowicie srebrne włosy, która niemal zlewała się z jego bladą skórą. W krwistych tęczówkach czaił się strach, kiedy zaś weszłam, spojrzał na mnie z taką obawą, jakby podejrzewał, że samo moje spojrzenie będzie w stanie pozbawić go życia.” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 1 Na oko osiemnastoletni wampir, oskarżony przez Aro i Kajusza o udział w walce, w której zginęła rodzina Renesmee. Związany z Rosą, przyjaciel Fiony i Silence'a. Ostatecznie stracony przez strażników Volturi za przyzwoleniem pogrążonej w żałobie Nessie.


Silence

„Bez wątpienia był to wampir. Blada skóra i krwiste, utkwione we mnie tęczówki mówiły same za siebie. Nieznajomy miał czarne, sięgające aż do ramion włosy i zaskakująco przyjazny uśmiech, chociaż wychwyciłam w nim coś jakby smutek.” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 8 Wiekowy wampir, który przez długi okres czasu podróżował w towarzystwie Rosy, Fiony i Seana. Zauroczony Fi, chociaż nigdy nie mieli okazji zostać parą, tym bardziej, że Silence zostaje stracony z rąk Demetriego. Przez śmiercią zdążył wyznać Renesmee, że Volturi są nim zainteresowany z powodu swojego daru – a więc zdolności manipulowania dźwiękiem.

~*~Heidi Volturi

„Jak zwykle czarowała wyglądem i seksapilem. Dzisiaj miała na sobie obcisłą sukienkę, idealnie przylegającą do jej szczupłego ciała i podkreślającą najdrobniejsze atuty jej kobiecości.” ~Demetrii; „Maskarada”, rozdział 3 Czarująca, licząca sobie całe wieki wampirzyca o nieprzeciętnej urodzie. Członkini Volturi, odpowiedzialna za uwodzenie ludzi, których doprowadza jako ofiary dla mieszkańców twierdzy. Zakochana w Demetrim, nie potrafi przyjąć do wiadomości jego braku zainteresowania poważnym związkiem, a tym bardziej zauroczeniu kimkolwiek innym...


Aro Volturi

„Rzuciła mu urażone spojrzenie, ale zaraz odwróciła wzrok, bo Aro w końcu pochwycił jej dłoń i zachłannie jak dziecko, zaczął lustrować wszystkie jej myśli za pomocą zaledwie delikatnego muśnięcia.” ~Demetrii; „Maskarada”, rozdział 3 Najważniejszy z braci Volturi, dzierżawiący władzę i dysponujący darem odczytywania wszystkich myśli i wspomnień samym dotykiem. Mąż Sulpicii; odrobinę szalony, ma skłonność do kolekcjonowania wampirów z niezwykłymi zdolnościami. Miał siostrę, Didyme, zabił ją jednak w przypływie gniewu, czego nigdy do końca nie wybaczył mu Marek.


Sulpicia Volturi

„Zobaczyłam niską, smukłą i niezwykle urodziwą wampirzycę.[...] Miała długie, gęste blond włosy, które zebrała w gruby warkocz, pełne czerwone usta i ładne migdałowe oczy; nawet krwista czerwień jej tęczówek nie wydawała mi się niepokojąca. ” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 16 Żona Aro, a przy tym jedna z najważniejszych wampirzyc w Volterze. W pełni oddana mężowi; kocha go nawet pomimo jego niepokojących skłonności do prób wpływania na życie innych wampirów. Łagodna i dumna, zachowuje się jak średniowieczna dama, którą niegdyś była. Większość czasu spędza w tzw. Wieży Żon, w towarzystwie Athenoodory.


Kajusz Volturi

„– Wybieracie się dokądś? – zapytał z rezerwą Kajusz, obrzucając całą naszą trójkę zaciekawionym spojrzeniem. Jego zimne oczy na dłuższą chwilę zatrzymały się na mnie i Felixie, co mnie nie zdziwiło; moje nietypowe położenie musiało być nader interesujące.” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 10 Jedyny z braci Volturi, pozbawiony niezwykłych zdolności. Mąż Athenodory; zimny i cyniczny. Bezwzględny, nie zna litości, poza tym z natury jest brutalny. W przeciwieństwie do Aro woli działać, zamiast fascynować się odkryciami naukowymi czy niezwykłymi darami. Panicznie boi się wilkołaków.


Marek Volturi

„Marek Volturi siedział na fotelu w najbardziej zacienionym kącie pokoju, uważnie mnie obserwując. Jego krwiste tęczówki jak zwykle wyrażały obojętność [...].” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 17 Pogrążony w ciągłej żałobie po śmierci żony, Didyme – biologicznej siostrze Aro, którą ten zabił w przypływie złości. Marek przez większość czasu wydaje się wręcz znudzony. Z natury spokojny i apatyczny, wyróżnia się ogromną cierpliwością. Dysponuje darem wyczuwania i interpretowania więzi międzyludzkich, chociaż  w przeciwieństwie od Chelsea nie potrafi nimi manipulować.


Jane i Alec Volturi

„Gdzieś dalej dostrzegłam milczących Aleca i Jane, którzy zachowywali się tak, jakby wcale ich nie było. Siedzieli sztywno, ledwo oddychając i rozglądając się czujnie, jakby się spodziewali nagłego zamachu na samolot, co mogłoby znacznie opóźnić nasz wyjazd.” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 10 Bliźnięta, nie bez powodu nazywane „piekielnymi”. Wampirze rodzeństwo, należące do straży przybocznej Volturi i dysponujące niebezpiecznymi mentalnymi darami. Jane potrafi wytworzyć iluzję bólu samym tylko spojrzeniem, Alec z kolei jest w stanie pozbawić zmysłów każdego, kogo jest w stanie objąć swoimi zdolnościami.


Corin Volturi

„Była jeszcze milczącą i tajemnicza blondynka imieniem Corin, której wcześniej nie widziałam, ale to bynajmniej nie dlatego, że nie zwracałam uwagi na to, co dzieje się dookoła. Corin po prostu była nieśmiała albo raczej ceniła sobie prywatność.” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 15 Niepozorna członkini straży przybocznej Volturi, przez większość czasu trzymająca się na uboczu. Nie zwraca na siebie uwagi, co przychodzi jej z tym większą łatwością, że jako jedyna w razie potrzeby potrafi stać się niewidzialną. Sojuszniczka Demetriego, bez chwili wahania przychodzi mu z pomocą w najmniej oczekiwanym momencie.


Chelsea Volturi

„Drobna brunetka o filigranowej figurze i długich do pasa kręconych włosach, drgnęła i powoli odwróciła się w moją stronę, powoli odsuwając się od okna. Słońce już dawno zaszło, ale srebrzysta poświata księżyca wpadała do środka, wprawiając bladą skórę Chelsea’y w lśnienie.” ~Demetrii; „Maskarada”, rozdział 22 Członkini straży przybocznej, dysponująca zdolnościami wykrywania i manipulowania więziami międzyludzkimi. Potrafi wzmacniać oraz osłabiać relacje pomiędzy poszczególnymi osobami; jej zadaniem jest wpływanie na więzi łączące członków straży oraz próba werbowania nowych wampirów, najczęściej podczas masowych egzekucji.


Santiego Volturi

„W następnej sekundzie krzyknęłam, kiedy ktoś dotknął mojego ramienia. Odwróciłam się błyskawicznie, jednocześnie biorąc zamach i powstrzymując się niemal w ostatniej chwili, kiedy zorientowałam się, że to Santiego.” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 24 Pozbawiony wyjątkowych zdolności członek straży przybocznej Volturi. W dość sceptyczny sposób podchodzi do istnienia hybryd, w wyniku czego traktuje Renesmee dość chłodno, nie zwracając na nią większej uwagi. Rzuca się jej na ratunek, bez chwili wahania zabijając tajemniczego, prześladującego dziewczynę wampira.
~*~Alister

„– Mam na imię Alister – odpowiedział spokojnie nieśmiertelny. Uważnie przyjrzał się mojej twarzy, oczekując reakcji. Drgnęłam, bo jego imię faktycznie wydało mi się znajome.” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 24 Podróżujący po świecie wampir-nomada; dawny przyjaciel Cullenów, przed laty pełniący rolę jednego ze świadków podczas konfrontacji pomiędzy „wegetarianami”, a Volturi. Od chwili spotkania Renesmee w Volterze, uparcie dąży do rozmowy z dziewczyną, twierdząc, że ma jej do przekazania ważne informacje związane z tragedią, która ją spotkała.


Marcus

„Co gorsza, Marcus był jednym z tych, którzy gonili nas w dniu balu. Już samo to wystarczyło, żebym przestał faceta lubić, a jeśli dodać do tego jego zdolności i to, że właśnie jemu udało się mnie złapać, to zdecydowanie miałem powody, żeby nie cieszyć się jego widokiem.” ~Demetri; „Szał”, rozdział 4 Podporządkowany Kajuszowi wiekowy wampir o niezwykłych zdolnościach. Okrutny i cyniczny, dobrze radzi sobie w walce wręcz, jednak prawdziwą siłę zawdzięcza swojemu darowi; potrafi stłumić wampirze zmysły, prędkość i siłę, czyniąc swoją ofiarę równie słabą i bezsilną, co w przypadku każdego zwykłego człowieka.


Jacob Black

„Jake obserwował moją twarz, jakby oczekując, że za moment pojawi się na niej uśmiech, ale musiałam go rozczarować. Nie uśmiechnęłam się, aż w końcu i jego oczy na powrót pociemniały, znów niezwykle poważne i czujne.” ~Renesmee; „Szał”, rozdział 10 Zmiennokształtny przyjaciel Renesmee z dzieciństwa i zarazem jej pierwsza, utracona miłość. Potomek plemienia Quileute'ów, dysponujący zdolnością przeobrażenia się w wilka. Wpojony w Renesmee od chwili jej narodzin, z miłości jest gotów zrobić dla niej wszystko – nawet poświęcić życie, byleby tylko zapewnić jej bezpieczeństwo.


Mala

„– Jestem tutaj – zauważyła przytomnie dziewczyna. – Mój brat ma do was słabość, a Volturi… Cóż, zabili mojego ojca – oznajmiła, po czym nieznacznie pokręciła głową. – Wystarczy śmierci.” ~Renesmee; „Ukojenie”, rozdział 21 W połowie nieśmiertelna siostra Nahuela. Dziewczyna, który żywi żal do Volturi za to, że ci zabili jej ojca. Wbrew wszystkiemu delikatna i wrażliwa na śmierć, przez co nigdy nie pałała żądzą zemsty na włoskiej rodzinie królewskiej. Dysponuje wyjątkowym darem, który umożliwia jej swobodne materializowanie się w każdym miejscu, w którym tylko zapragnie się znaleźć.
~*~


Carlisle Cullen

„O dziwo to Carlisle decyduje mi się przyjść z pomocą. Kiedy na niego spoglądam, trochę się uspokajam, bo wciąż wygląda na w pełni rozluźnionego. Co najwyżej się martwi, ale nie osądza mnie ani Felixa, chociaż powinien.” ~Hannah; „Szał”, rozdział 6 Liczący sobie prawie trzy wieki założyciel klanu Cullenów i zarazem głowa rodziny. Lekarz z powołania, pozbawiony wyjątkowych zdolności, ale odznaczający się wyjątkową łagodnością i zdolnością do współczucia. Związany z Esme, przez resztę członków rodziny traktowany jak przybrany ojciec. Dziadek Renesmee, uznawany przez dziewczynę za autorytet.


Esme Cullen

„Usłyszałam ciche westchnienie Esme. Wampirzyca – chociaż niechętnie – odwróciła się, żeby rzucić bezradne spojrzenie Carlisle’owi. Powoli podszedł bliżej, wyrwany z zamyślenia i wpatrzony we mnie tak intensywnie, jakbym to ja, a nie oni, była duchem albo istotą, której nie powinno tutaj być.” ~Renesmee; „Szał”, rozdział 7 Żona Carlisle'a, przez pozostałych członków rodziny uważana za przybraną matkę, a przez Renesmee – za babcię. Pełna zrozumienia i miłości; w rozpaczy po stracie dziecka próbowała popełnić samobójstwo, co ostatecznie skazało ją na los wampira. Dopiero po przemianie w nieśmiertelną odnalazła prawdziwe szczęście i rodzinę.


Edward Cullen

„Wszyscy wyczuliśmy, że ktoś w szybkim tempie zbliża się do domku, a już kilka sekund później spomiędzy drzew wypadł Edward. Tata w ułamku sekundy przemknął przez trawnik, zatrzymując się tuż naprzeciwko Belli i bez chwili wahania zasłaniając ją swoim ciałem.” ~Renesmee; „Szał”, rozdział 15 Stuletni wampir, dysponujący zdolnościami czytania w myślach innych. Mąż Belli, którą pokochał i poślubił jeszcze przed jej przemianą. Ojciec Renesmee; córkę traktuje niczym swoje „oczko w głowie”. Emocjonalny i wybuchowy, często kieruje się uczuciami. Dla rodziny jest w stanie zrobić wszystko, by zapewnić najbliższym bezpieczeństwo.


Isabella Cullen

„– Bella Mansen – powiedziała w końcu. Zwykły człowiek nie zauważyłby, że zawahała się chociaż przez moment, ale ja zorientowałam się bez trudu. – To znaczy Isabella, ale wolę… Nieważne – zreflektowała się, lekko potrząsając głową.” ~Renesmee; „Szał”, rozdział 15 Młoda wampirzyca, dysponująca tarczą mentalną, umożliwiającą jej odparcie każdego opartego na psychice daru. Żona Edwarda i matka Renesmee, dla córki gotowa poświęcić nawet własne życie, co udowodniła już podczas wyniszczającej dla człowieka ciąży. Przemieniona przez Edwarda zaraz po wydaniu na świat dziecka.


Alice Cullen

„Choć nigdy nie miałam okazji obserwować Alice w transie, nie mam najmniejszych wątpliwości, kiedy wampirzyca spogląda w przyszłość. Nagle sztywnieje i prostuje się, pozbawionym wyrazu wzrokiem błądząc po pokoju hotelowym, ale wydając się niczego nie widzieć.” ~Hannah; „Szał”, rozdział 18 Drobna wampirzyca, dysponująca zdolnością przewidywania przyszłości. Partnerka Jaspera, zazwyczaj energiczna i pełna optymizmu. Ciotka Renesmee, w pełni pogodzona z egzystencją wampirzycy; po przemianie zatraciła wspomnienia ludzkiego życia, przez długi okres czasu podróżowała samotnie, kierując się wizjami przyszłości.


Jasper Hale

„Od zawsze wydawał mi się najbardziej dziki z Cullenów, wiedziałem zresztą, że miał za sobą dość burzliwą przeszłość, decydując się na osiadły tryb życia wyłącznie przez wzgląd na Alice.” ~Felix; „Szał”, rozdział 16 Wampir-empata, potrafiący wyczuwać i zmieniać emocje innych. Dawny wojskowy, brał udział w walkach nowonarodzonych wampirów na południu Stanów Zjednoczonych. Bezwarunkowo zakochany w swojej partnerce Alice; wujek Renesmee, mający poważne problemy z dostosowaniem się do opartej na zwierzęcej krwi diecie, która praktykuje jego rodzina. 


Rosalie Hale

„- Emmett, do cholery, czy chociaż raz mógłbyś być poważny?! – słyszę kobiecy sopran i momentalnie cała sztywnieję, kiedy kolejna postać wyłania się spomiędzy drzew.” ~Hannah; „Szał”, rozdział 4 Piękna i na pierwszy rzut oka płytka wampirzyca. Pewna siebie i zdecydowana, chociaż nie dysponuje żadnym niezwykłym darem. Partnerka Emmett'a i ciotka Renesmee, od chwili narodzin bratanicy traktująca Nessie jak swoje przybrane dziecko. Zawsze pragnęła zostać matką, jednak przemiana w wampirzyce bezpowrotnie odebrała jej możliwość posiadania biologicznych dzieci.


Emmett Cullen

„Nocną ciszę przerywa ciche warknięcie, a potem tubalny śmiech, który może należeć wyłącznie do mężczyzny. Spoglądam w stronę postaci, której udało się mnie wystraszyć, a moje oczy rozszerzają się lekko, kiedy dostrzegam młodego, ciemnowłosego wampira o wzroście i posturze Felixa.” ~Hannah; „Szał”, rozdział 4 Niezwykle pogodny, odznaczający się dość specyficznym poczuciem humoru partner Rosalie, a także przybrany wujek Renesmee. Dysponuje niezwykłą nawet jak na wampira siłą fizyczną; jego wygląd może w pierwszej chwili odstraszać, ale w rzeczywistości to jeden z najbardziej sympatycznych wampirów w rodzinie.
~*~Tanya Denali

„W tej samej sekundzie, Tanya odwróciła głowę i spojrzała wprost na mnie – a potem obojętnie odwróciła się i wraz z resztą Denalczyków poszła dalej.” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 25 Przemieniona przez wampirzycę Sashę wampiryca praktykująca „wegetariański” sposób odżywainia się. Pozbawiona niezwykłych zdolności założycielka zamieszkującego na Alasce klanu Denali, przyjaciółka Cullenów, traktowana przez Renesmee jak przybrana ciotka. Kiedyś zakochana w Edwardzie, ostatecznie pogodziła się z rolą Belli w jego życiu.


Kate Denali

„Kate zacisnęła dłoń na ramieniu siostry, być może nawet rażąc ją lekko prądem, bo blondynka skrzywiła się nieznacznie i pokiwała głową. Obie Denalki wyglądały na przygnębione, ja zaś jak przez mgłę przypomniałam sobie moment, kiedy na oczach nas wszystkich Volturi zamordowali ich siostrę, Irinę.” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 25 Siostra Tanyi i zabitej przez Volturi pod pretekstem składania fałszywych zeznań Iriny. Uzdolniona wampirzyca, dysponująca zdolnością rażenia prądek każdego, kto tylko dotnie jej skóry. Wraz z Tanyą, Carmen i Eleazarem mieszka w rezerwacie Denali na Alasce; związana z poznanym osiemnaście lat wcześniej nomadą Garrett'em.


Carmen Denali

„Tuż za nimi pojawiła się ciemnowłosa Carmen, czule obejmowana przez nieufnie rozglądającego się dookoła Eleazara. Ta dwójka spędziła w Volterze dość czasu, żeby czuć się w Volterze nieswojo i może nawet obawiać się tej wizyty.” ~Renesmee; „Maskarada”, rozdział 25 Hiszpanka z pochodzenia, od lat zamieszkująca wraz z partnerem Eleazarem oraz siostrami Denali na Alasce. Chociaż pozbawiona niezwykłych zdolności, pewien okres życia spędziła jako członkini straży w Volterze. Dopiero po tym, jak na jej drodze stanął Eleazar, oboje zdecydowali się na opuszczenie miasta i rozpoczęcie życia na własny rachunek.


Eleazar Denali

„Do tej pory koncentrowałem się na niej, dlatego dopiero po chwili zauważyłem, że drogę zastąpił nam Eleazar. Wampir zmierzył dziewczynę wzrokiem, po czym zerknął na mnie, unosząc z zaskoczeniem brwi.” ~Demetri; „Maskarada”, rozdział 26 Partner Carmen; dawny członek straży przybocznej Volturi, niegdyś tym bardziej ceniony przez Aro, ponieważ posiada niezwykłe zdolności, umożliwiające mu określenie zdolności, które posiadają jego pobratymcy – a przy odrobinie szczęścia również ktoś, kto jeszcze nie uzyskał nieśmiertelności. Wraz z Carmen i siostrami Denali na stałe osiedlił się na Alasce.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz


After We Fall
stories by Nessa